Rockwell Automation (Allen-Bradley) Drives & Motors

Rockwell Automation (Allen-Bradley) Drives & Motors

درایوهای AC آلن برادلی از خانواده PowerFlex ارئه دهنده طیف گسترده ای از حالتهای کنترل با ویژگی های منحصر به فرد و با ساختار برنامه نویسی و پیکر بندی بسیار ساده خود توانسته بهره بری بالایی را ارائه دهد، مجموعه گسترده ای از ویژگی ها و پارامتر های نرم افزاری خاص و ایده آل برای برنامه های کاربردی با کارایی بالا می باشد. این درایوها بسیار مقرون به صرفه بود و با راه حل های چند منظوره برای یکپارچه سازی سیستم ها ارائه کرده است.

درایوهای PowerFlex® 7000 برای ولتاژهای متوسط با قدرت بالا کنترل متغیر با سرعت و کاهش هزینه های انرژی و همچنین بالا بردن طول عمر موتور های صنعتی برای بهینه عمل کردن سرعت متغیر بهترین راه حل می باشد.

که شرکت پایدار فیدارتوانسته با داشتن مجموعه ای از این درایوها درخدمت صنعت کشور باشد.

 

اینورتر یا کنترل کننده های دور موتور

 

 

 

درایو یا کانورتر فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم دور الکتروموتورهای Ac استفاده میگردد. درایوها وظیفه “کنترل دور موتور” را بر عهده دارند. درایوها قادرند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند.

 

تنظیم دور در الکتروموتورها علاوه بر منعطف نمودن پروسه های صنعتی ، در کاربردهای زیادی منجر به صرفه جوئی انرژی هم میگردد. علاوه بر آن درایوها جریان راه اندازی دریافتی از شبکه را به میزان زیادی کاهش میدهند. بطوریکه این جریان خیلی کمتر از جریان اسمی موتور است.

 

درایوها میتوانند موتور را بطور نرم و کاملا کنترل شده استارت و استپ نمایند. زمان استارت و استپ را میتوان بدقت تنظیم نمود. این زمانها میتوانند کسری از ثانیه و یا صدها دقیقه باشد. توانائی درایو در استارت و استپ نرم موجب کاهش قابل ملاحظه تنشهای مکانیکی در کوپلینگها و سایر ادوات دوار میگردد.

 برچسب ها:
،
،
،
،
،
،
،
،
،
،
،
،
  1. هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

    نوشتن دیدگاه

بالا